| تاریخ ارسال: 1395/3/26 | 

پیام تسلیت رئیس انجمن آمار ایران

بسمه تعالی

پیام رییس انجمن آمار ایران به مناسبت درگذشت دکتر سروش علیمرادی  ۱۳۹۵  - ۱۳۳۹

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت آقای دکتر سروش علیمرادی دانشیار گرانمایه دانشگاه صنعتی اصفهان،  دوست  صمیمی و یار قدیمی موجب اندوه فراوان شد. این سطور را با تالم فراوان می نویسم و مطمئن هستم با این مختصر حق دوستی را به صورت کامل و درخور شان ایشان ادا نخواهم کرد.

 آقای دکتر علیمرادی را از سال ۱۳۵۸ یعنی شروع دوره کارشناسی رشته آماردر دانشگاه شیراز می شناسم.  ایشان مدرک کارشناسی (۱۳۶۵)، کارشناسی ارشد (۱۳۶۸) را از دانشگاه شیراز و مدرک دکتریشان (۱۳۷۴) را از دانشگاه کارلتون کانادا اخذ کردند. ایشان در کنار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی موثر در دانشگاه صنعتی اصفهان، پست‌های گوناگونی نظیر ریاست مرکز کارآفرینی دانشگاه، دبیری هشت دوره جشنواره ملی فناوری شیخ بهایی، دبیری شش دوره جشنواره طرح کسب و کار دانشجویان استان اصفهان، ریاست مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و ... فعالیت کرد. مرحوم آقای دکتر علیمرادی نمونه ای از آماردانی فعال در حوزه های کاربردی بودند. ایشان به عنوان رییس مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی اصفهان به فعالیت مشغول بود و اکثر ۳۱ فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته آمار که زیر نظر ایشان از پایان نامه‌هایشان دفاع کردند به جنبه‌های کاربردی حوزه آمار پرداختند.

دکتر علیمرادی طی سال‌های اخیر با بیماری سرطان درگیر بود.روحیه بالای ایشان در طول مبارزه با بیماری و لبخند همیشگی‌شان که نشان از آرامش معنوی ایشان داشت،  زبانزد همه دوستان و همکاران‌شان بود. دکتر علیمرادی شامگاه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ دار فانی را وداع گفت.

اینجانب به نمایندگی ازطرف اعضای انجمن آمار ایران فقدان این عزیز از دست رفته را به خانواده محترم‌شان، همکاران و دانشحویان ایشان و جامعه بزرگ آماری کشور صمیمانه تسلیت عرض می کنم. روحش شاد.

                                                                      حمید پزشک

                                                                     رییس انجمن آمار ایران

                                                                         ۲۶خرداد۱۳۹۵CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1727 بار   |   دفعات چاپ: 275 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر