انجمن آمار ایران- رویدادهای جاری
پیام تسلیت رئیس انجمن آمار

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۷ | 
به نام خدا
از شمار دو چشم یک تن کم، 
وز شمار خرد هزاران بیش
 
خبردرگذشت استاد فقید و برجسته گروه ریاضی و آمار دانشگاه فردوسی مشهد جناب آقای دکتر ناصررضا ارقامی، که همواره تعهد، مسئولیت پذیری و دلسوزی پدرانه اش به خصوص درسمت رئیس و عضو شورای اجرایی انجمن آمار ایران بسیار بارز بود، موجب تاسف ودریغ فراوان جامعه دانشگاهی به ویژه جامعه آماری کشور گردید.
آقای دکتر ارقامی عضوهیئت علمی و استاد گروه آمار در دانشکده علوم پایه در دانشگاه فردوسی مشهد، از موسسین انجمن آمارایران در سال   1371،  انجمن سیستمهای فازی در سال 1381  و مرکز مفاخر اسناد دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1382بود. این استاد بزرگوار از سال 1371 تا 1377 عضو شورای اجرایی انجمن آمار ایران و از سال 1375 تا 1377 رئیس انجمن آمار ایران بود که در طول این سالها و همچنین در سالهای پس از آن بعنوان عضو و یاور انجمن، منشا خدمات بسیاری به جامعه آماری کشور شد.
وی بعنوان استاد نمونه کشور در سال 1382 مفتخر به دریافت لوح و جایزه از رئیس جمهور وقت گردید. نامه تاثیرگذار ایشان در همان سال به رئیس جمهور وقت در خصوص ترسیم تصویری از وضعیت حرفه و دانش آمار و ضرورت تشکیل نظام آمارشناسی و پاسخ و تشکر رئیس جمهور و دستور صریح ایشان به وزیر وقت علوم، تحقیقات و فناوری وقت در خصوص توجه و پیگیری این نامه در یادها خواهد ماند.
 
 اینجانب به نیابت از انجمن آمار ایران که یکی دیگر از بزرگان خود را از دست داد، با تاثر فراوان، فقدان جانکاه این استاد گرامی و مصیبت وارده را به همسر گرامی و فرزندان برومند ایشان، دانشجویان و اساتید جامعه دانشگاهی کشور، خصوصاً جامعه آماری کشورتسلیت عرض می‌کنم و از درگاه خداوند منان برای ایشان غفران الهی و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌نمایم. یاد این استاد فرزانه هرگز از دلها ونامش هرگز از گستره علم و دانش این مرز و بوم زدوده نخواهد شد.
 
علیرضا نعمت اللهی
رئیس انجمن آمار ایران
1396/5/5
نشانی مطلب در وبگاه انجمن آمار ایران:
http://irstat.ir/find.php?item=1.61.320.fa
برگشت به اصل مطلب