| تاریخ ارسال: 1399/2/24 | 

موافقت دولت با تشکیل" ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا" موافقت دولت با تشکیل" ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا"

موافقت دولت با تشکیل «ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی‌مبنا» و ثبتی‌مبنا شدن سرشماری سال ۱۴۰۵

هیأت وزیران به استناد قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای نوسازی نظام آماری و با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه اجرا و نیز کاهش بار پاسخگویی، با تشکیل «ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی‌مبنا» موافقت کرد.
بر این اساس، مرکز آمار ایران مکلف است نسبت به تشکیل این ستاد به ریاست رئیس سازمان برنامه و بودجه و عضویت دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، اقدام و سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵ را با رویکرد ثبتی‌مبنا و پس از آن در دوره‌های زمانی معین اجرایی نماید.
همچنین، مطابق این تصمیم کلیه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و نهادهای عمومی غیردولتی مکلفند ضمن همکاری کامل با مرکز آمار ایران، هر نوع ریزداده و اطلاعات آماری مورد نیاز را در چارچوب قانون مرکز آمار ایران، بدون مطالبه ما‌به‌ازاء در اختیار آن مرکز قرار دهند.
فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ارتقاء و توسعه پایگاه‌های اطلاعاتی، فعال‌سازی ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن و تحقق قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، از دیگر اهداف این ستاد به شمار می‌روند.
همچنین بر همین اساس، تصویبنامه قبلی سال ۱۳۸۶ هیأت وزیران مبنی بر انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن هر پنج سال یکبار، لغو گردید.


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 684 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر