| تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۲۱ | 

گزارش برگزاری دومین سمینار آموزش آمار گزارش برگزاری دومین سمینار آموزش آمار

گزارش برگزاری دومین سمینار آموزش آمار

با استعانت از پروردگار متعال و به مناسبت هفتۀ آمار و برنامه‌­ریزی، دومین سمینار آموزش آمار کشور همراه با مراسم نکوداشت استاد دکتر حسنعلی آذرنوش، در تاریخ هشتم و نهم آبان ماه سال ۱۳۹۸ توسط گروه آمار دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
این مراسم با حضور علاقمندان به علم آمار و مباحث مربوط به آموزش این علم شامل دانشجویان، اعضای هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و سایر دانشگاه­های کشور برگزار شد. با توجه به اهمیت موضوع، معاون محترم آموزشی دانشگاه فردوسی، جناب آقای دکتر پیش­قدم، مدیر محترم پژوهشی این دانشگاه، جناب آقای دکتر محمدصال مصلحیان و هیأت رئیسه محترم دانشکدۀ علوم ریاضی نیز در این سمینار حضور داشتند.
این سمینار با سخنرانی دبیر سمینار، آقای دکتر عبدالحمید رضایی­‌رکن­‌آبادی در دانشکدۀ علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد. سپس متن پیام رئیس محترم انجمن آمار ایران، جناب آقای دکتر وحیدی­‌اصل توسط نمایندۀ انجمن در دانشگاه فردوسی مشهد قرائت شد.
 

در بخش اول و افتتاحیۀ این سمینار، مراسم نکوداشت استاد پیشکسوت گروه آمار، جناب آقای دکتر حسنعلی آذرنوش، برگزار گردید. سخنرانی و نقل خاطراتی توسط اساتید آمار دانشگاه‌های مختلف کشور از جمله آقایان دکتر محمدزاده از دانشگاه تربیت مدرس، دکتر طاهری از دانشگاه تهران، دکتر دولتی از دانشگاه یزد، دکتر خنجری از دانشگاه بیرجند، همچنین دکتر امینی، دکتر هادی جباری و دیگر اعضای هیأت علمی دانشکدۀ علوم ریاضی در وصف سجایای اخلاقی آقای دکتر آذرنوش بویژه در مباحث آموزشی بخشی از این مراسم بود. در ادامه معاون محترم آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد نیز از خدمات آموزشی این استاد برجسته تقدیر و تشکر نمودند. در پایان مراسم نکوداشت، هدایایی از طرف «مدیریت دانشکدۀ علوم ریاضی»، «قطب علمی داده‌­های ترتیبی، قابلیت اعتماد و وابستگی» و «گروه آمار دانشگاه فردوسی» به رسم یادبود به آقای دکتر آذرنوش تقدیم شد.
در بخش دوم سمینار، مقالات پذیرفته شده در زمینۀ آموزش آمار ارائه شد و مورد استقبال و تبادل نظر حاضرین قرار گرفت.
در روز پایانی سمینار میز گردی با مدیریت آقای دکتر مجید میرزاوزیری، عضو هیأت علمی دانشکدۀ علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و نمایندۀ این دانشگاه در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، و حضور آقایان دکتر رجالی از دانشگاه  صنعتی اصفهان، دکتر محمدپور از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چند تن از اساتید دانشگاههای کشور، تعدادی از مؤلفین کتب ریاضی دبیرستانی و حدود ۴۰ نفر از دبیران ریاضی استان، در مورد چالش‌­های آموزش آمار، در دورۀ متوسطه برگزار شد.

                                                                                                                    مصطفی رزمخواه نمایندۀ انجمن آمار ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

  CAPTCHA
دفعات مشاهده: 294 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر