نامه آقای دکتر رجالی به آقای دکتر نوبخت با توجه به تجلیل از ایشان نامه آقای دکتر رجالی به آقای دکتر نوبخت با توجه به تجلیل از ایشان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۲ | 
با توجه به پیشنهاد هئیت مدیره انجمن آمار ایران به مرکز آمار در بازگشت به درخواست معرفی یک استاد نمونه، در بزرگداشت روز آمار و برنامه‌ریزی در روز سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ آقای دکتر علی رجالی به عنوان استاد برتر آماری مورد تجلیل قرار گرفتند و در همین راستا آقای دکتر رجالی نامه‌ای خطاب به آقای دکتر نوبخت معاون محترم ریاست جمهوری و رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال نمودند به شرح زیر می‌باشد:

جناب آقای دکتر نوبخت
معاون محترم ریاست جمهوری و رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور
 

 با سلام و احترام و تشکر از حضور شما در جلسه بزرگداشت روز آمار و برنامه­‌ریزی سال ۱۳۹۸ در سی­‌ام مهرماه ۱۳۹۸، چند مورد مهم را قصد داشتم در جلسه مذکور به عرض شما و سایر شرکت­‌کنندگان در جلسه برسانم، که چون امکان آن فراهم نیامد، به شرح زیر به استحضار می­رساند که امید است مورد توجه شما و سایر مسئولان نظام آماری کشور قرار گیرد:

  1. در قرن اطلاعات، تا اهمیت آمار برای همگان مشخص نگردد، موفقیت سازمان ملی آمار امکان­پذیر نیست و این مهم فراهم نمی‌­آید مگر این­که جایگاه آموزش آمار و اهمیت این علم پایه­‌ای در آموزش مدرسه‌­ای تبیین گردد. در این راستا تولید استانداردهای آموزش آمار در مدارس و تدریس آمار مدرسه­‌ای توسط متخصصان و کارشناسان آمار ضرورت­هایی اجتناب­‌ناپذیر برای عمومی کردن ریاضی است که با همکاری مشترک انجمن آمار ایران، مرکز آمار ایران، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش برنامه­ریزی این دو کار امکان­پذیر است که بسیار بجاست حضرتعالی در این زمینه پیش­‌قدم شده و اجازه دهید راهکارهای مشترک توسط این چهار نهاد و سازمان تنظیم گردد.

  2. تلاش مرکز آمار ایران برای جمع­‌آوری و مکانیزه کردن آمار و اطلاعات رسمی اگرچه قابل ستایش است، ولی بدون اجرای طرح نظام آمارشناسی ایران که توسط انجمن آمار ایران تهیه شده‌­است، نمی­توان به کیفیت کارهای آماری اعتماد داشت و بدون رعایت کیفیت آمار و اطلاعات و استنباط‌­های حاصل از آن­ها نمی­تواند در امر برنامه­‌ریزی­ها مفید باشد. ما در جامعه خود برای حفظ سلامتی یک فرد اجازه نمی­دهیم کسی که مجوز پزشکی ندارد طبابت کند، ولی اجازه می­دهیم که پروژه­های آماری که نتایج آن­ها تمام کشور را تحت­‌الشعاع قرار می­دهد، توسط غیرمتخصصان آماری انجام شود. در این راستا دولت محترم و شورای عالی آمار باید همت کنند تا این نظام علمی هم قانونی گردد، حضرتعالی در این راستا می­توانید پیش­قدم شوید.

                                                                                                                                                                              با تشکر و احترام
                                                                                                                                         علی رجالی
 
                                                                                                                          معلم آمار برتر منتخب سال ۹۸
       

     رونوشت: جناب آقای دکتر حسین‌­زاده، ریاست محترم مرکز آمار ایران، با تشکر از برگزاری مراسم روز آمار وبرنامه ریزی  و پیرو مذاکره تلفنی جهت استحضار و دستور پی­گیری
            جناب آقای دکتر وحیدی، ریاست محترم انجمن آمار ایران،  با تشکر از انتخاب و معرفی اینجانب ،جهت استحضار و دستور پی­گیری


 
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 94 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر