| تاریخ ارسال: 1398/4/25 | 

گزارش پنجمین سمینار نظریۀ مفصل و کاربردهای آن گزارش پنجمین سمینار نظریۀ مفصل و کاربردهای آن

 گزارش پنجمین سمینار نظریۀ مفصل و کاربردهای آن 
 
       این سمینار در ادامه سلسله کارگاههای دوسالانه نظریه مفصل و کاربردهای آن با تأکید بر کاربردهای نظریه مفصل در علوم دیگر مانند: مهندسی، کشاورزی، بیمه و مالی، قابلیت اعتماد، تحلیل بقاء و هواشناسی، ذیل برنامه‌های قطب علمی داده‌های ترتیبی و فضایی، به پیشنهاد کمیته علمی کارگاه و نظر مساعد اعضای قطب مقرر گردید به صورت سمینارهای دوسالانه برگزار گردد.  یادآور می­شود :                                                                                                   
اولین کارگاه: به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد  ۲۳و۲۴ اردیبهشت سال ۸۸         
دومین کارگاه: به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد. ۹و ۱۰ خرداد سال  ۹۱
سومین کارگاه: به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان ۶و ۷ اسفند سال ۹۳       
چهارمین کارگاه: به میزبانی دانشگاه یزد ۲۰ و ۲۱ بهمن سال ۱۳۹۵
 کمیتۀ علمی پنجمین سمینار نظریۀ مفصل و کاربردهای آن سعی کرد تا حوزه­‌های کاربردی مختلف این علم را پوشش دهد، در این راستا محورهای سمینار توسط کمیتۀ علمی سمینار به صورت زیر تعیین شد:  
  1. روش‌های ساخت تابع مفصل

  2. توابع مفصل و مفاهیم وابستگی

  3. مدل‌سازی با استفاده از توابع مفصل

  4. کاربردهای توابع مفصل در تحلیل داده‌های فضایی، قابلیت اعتماد و تحلیل بقا، مهندسی، هواشناسی، هیدرولوژی، پزشکی، کشاورزی، کشاورزی، بیمه، اقتصاد و .....

  5. اقتصاد آماری بر اساس مفصل

  با یاری ایزد منان و تلاش کمیته‌­های علمی و اجرائی؛ پنجمین سمینار نظریۀ مفصل و کاربردهای آن همزمان با فرا رسیدن دهۀ مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی گروه آمار دانشکدۀ علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد در روزهای ۱۰ و ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۷برگزار گردید.از تعداد کل مقالات ارسال شده به دبیرخانۀ سمینار پس از انجام فرآیند داوری توسط اعضای کمیتۀ علمی و داوران محترم ۲۰ مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی و ۷ مقاله به صورت پوستر پذیرفته شد و مقالات دیگر به دلیل محدودیت زمانی سمینار در اولویت قرار نگرفت. تعداد شرکت کنند­گان در این سمینار حدوداً ۴۰ نفر شامل اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دانشگاههای سراسر کشور بودند. در پایان لازم می­دانم که از طرف کمیتۀ برگزارکنندۀ این سمینار از کلیۀ عزیزانی که در برگزاری هر چه بهتر این سمینار یاری­رسان ما بوده­اند تشکر و قدردانی نمایم. به خصوص دانشجویان دکتری در دبیرخانه که صادقانه تلاش کردند تا یک سمینار خوب برگزار کنیم.
 
                                                                                  دکتر محمد امینی                   
      دبیر پنجمین سمینار نظریۀ مفصل و کاربردهای آن


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1098 بار   |   دفعات چاپ: 76 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر