| تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۶ | 

گزارش نخستین سمینار استنباط شواهد آماری گزارش نخستین سمینار استنباط شواهد آماری

بسمه تعالی
اولین سمینار استنباط شواهدی همزمان با گرامیداشت استاد فقید آقای دکتر ناصررضا ارقامی مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ در محل گروه آمار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد راس ساعت ۸:۲۰ با تلاوت قرآن مجید شروع شد. پس از پخش سرود جمهوری اسلامی، آقای دکتر سهیلی، رئیس دانشکده، به مهمانان و مدعوین سمینار خیرمقدم گفته و اشاره کردند که این مراسم سومین گرامیداشت آقای دکتر ارقامی است. همچنین به نقش تاثیرگذار ایشان در تاسیس مرکز پژوهش های آماری دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کردند. در ادامه دبیر سمینار، آقای دکتر عمادی، گزارشی از مقالات ارائه شده، ایراد فرموده و در مورد نقش آقای دکتر ارقامی در استنباط شواهدی و مسیر پیشرفت و توسعه این شاخه از آمار در دانشگاه فردوسی مشهد و ایران توضیحاتی دادند. در نهایت ایشان از تمامی دست اندرکاران و حامیان این سمینار تقدیر و تشکر کردند. سپس یک کلیپ ۵ دقیقه ای از استاد مرحوم زنده یاد آقای دکتر ناصر رضا ارقامی پخش شد. در ادامه برنامه آقای دکتر طاهری، دبیر علمی سمینار، با عنوان "روایت یک ترجمه" سخنرانی خود را شروع کردند. ایشان در این مضمون اشاره به نحوه و چگونگی ترجمه کتاب Statistical Evidence دکتر رویال در مدت زمان ۳ سال کرده و نحوه همکاری با آقای دکتر ارقامی در ترجمه این کتاب توضیحاتی ارائه کردند. پس از سخنرانی دبیر علمی، یک کلیپ ۱۵ دقیقه از سخنرانی آقای دکتر مشکانی که در آمریکا به منظور گرامیداشت یاد و خاطره آقای دکتر ارقامی ضبط شده بود پخش شد. آقای دکتر مشکانی در این مجال توضیحاتی در مورد چگونگی آشنایی، دوستی و معاشرت با آقای دکتر ارقامی و دوران تحصیل و همکاری های علمی و مشترکشان در انجمن آمار ایران، ایفاد نمودند. در انتهای بخش اول برنامه های سمینار، از خانواده آقای دکتر ارقامی تقدیر شد و آقای ایمان ارقامی (فرزند خلف دکتر ارقامی) از مهمانان و برگزارکنندگان سمینار تشکر کرده و چند دقیقه ای درباره پدر و ارتباط ایشان با دانشجویان، اساتید و علم آمار با نگاهی ویژه به استنباط شواهدی صحبت کردند. در ادامه تمبر یادبودی که به افتخار آقای دکتر ارقامی طراحی شده بود به ایشان اهدا گردید (عکس ۱ را ببینید).

عکس ۱: تمبر یادبود دکتر ناصر رضا ارقامی
بخش دوم برنامه ها با سخنرانی عمومی آقای دکتر طاهری با عنوان "جایگاه استنباط شواهدی در فسلفه آمار" شروع شد و تا موقع نهار و نماز تعداد ۴ سخنرانی دیگر انجام شد. در پایان بخش دوم عکس دستجمعی از شرکت کنندگان در سمینار گرفته شد (عکس ۲ را ببینید).
 

عکس ۲: عکس دستجمعی شرکت کنندگان اولین سمینار استنباط شواهدی
پس از نهار و نماز بخش سوم سخنرانی ها راس ساعت ۱۴:۳۰ شروع شد و ۵ نفر از مدعوین سخنرانی کردند. پس از پذیرایی، در بخش نهایی مدعوین سخنرانی های خود را ایفاد کرده و آقای دکتر عمادی سخنرانی پایانی را به عنوان پیش درآمدی بر اختتامیه این سمینار انجام دادند. در مجموع به تعداد ۱۴ سخنرانی و ۵ پوستر در طول برنامه های سمینار ارائه شد. در پایان برنامه ها از شرکت کنندگان برای مراسم ضیافت شام دعوت شد.
 


CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1379 بار   |   دفعات چاپ: 101 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر