[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: رویدادها آیین نامه‌ها نشریات انجمن عضویت پیوندها اعضای حقوقی انجمن برقراری ارتباط ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
رویدادها::
آیین نامه ها::
درباره ما::
نشریات انجمن::
همایش‌ها و سمینارها::
عضویت ::
پیوندها::
اعضای حقوقی انجمن::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
ویژه‌ نمایندگان انجمن::
مسابقات و جوایز ::
::

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: آئین نامه جایزه دکتر مشکانی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۱۴ | 

آیین‌­نامه جایزه­‌ی دکتر محمدرضا مشکانی

 مقدمه

به منظور تجلیل از جایگاه علمی و فرهنگی دکتر محمدرضا مشکانی و قدردانی از زحمات او که عمری را صرف ایجاد دوره‌­های تحصیلات تکمیلی و برنامه­‌ریزی آمار نموده‌­اند و در امر آموزش، پژوهش و تربیت نیروهای متخصص آماری تلاش‌­های وافری داشته‌­اند. به­‌علاوه ترجمه، تألیف و ویراستاری چندین کتاب ارزشمند علمی آماری را به­ عهده داشته‌­اند و نیز به پاسداشت خدمات ویژه‌­ی ایشان در تأسیس انجمن آمار ایران، ریاست انجمن، عضویت در هیئت­‌ تحریریه های و داوری مجلات ادواری انجمن، انجمن آمار ایران جایزه‌­ای را به­‌نام جایزه­‌ی دکتر محمدرضا مشکانی اهدا می­‌کند. این جایزه که هر سال در مراسم اختتامیه کنفرانس آمار ایران و سمینار آمار و احتمال و فرایندهای تصادفی اهدا می­‌شود، به حداکثر دو نفر از بهترین ارائه­‌کنندگان پوستر و یکی از بهترین سخنرانی‌­ها تعلق می‌­گیرد. تعیین افراد برگزیده برای دریافت این جایزه توسط هیئت امنایی انجام خواهد شد که زیر نظر انجمن آمار ایران و مطابق آیین­‌نامه زیر انتخاب خواهند شد. سرمایه‌­ی اولیه­‌ی این جایزه از محل کمک­‌های به انجمن آمار تأمین شده است. جهت اختصار در این آیین­‌نامه انجمن آمار ایران "انجمن"، هیئت مدیره­‌ی انجمن آمار "هیئت مدیره" و هیئت امنا جایزه "هیئت امنا" نامیده می­‌شوند.

ماده 1: هدف

به­‌ منظور تجلیل از متخصصین رشته­‌ی آمار که فعالیت‌­های بارزی در ارائه­‌ی بهترین پوستر یا سخنرانی در کنفرانس آمار یا سمینار احتمال و فرایندهای تصادفی داشته­‌اند، انجمن آمار ایران جایزه‌­ای با عنوان "جایزه‌­ی دکتر محمدرضا مشکانی" به افراد منتخب اعطا می‌­کند.

ماده2: هیئت اُمنا

هیئت امنا، مرکب از خزانه‌­دار انجمن و چهار نفر از اعضای پیوسته انجمن برای یک دوره­‌ی سه ساله، توسط هیئت مدیره انتخاب می­‌شود.

تبصره 1

از دوره دوم به بعد، حداقل دو نفر از اعضای منتخب از میان هیئت امنای دوره قبل انتخاب می­‌شوند. یک فرد نمی­‌تواند بیش از دو دوره متوالی، عضو هیئت امنا باشد.

تبصره 2

هیئت امنا در نخستین نشست خود که به دعوت رئیس انجمن آمار ایران تشکیل می­‌شود، یکی از اعضا را به‌ ­عنوان دبیر و فرد دیگری را به­‌ عنوان منشی هیئت انتخاب می‌­کند.

تبصره 3

جلسات هیئت امنا با حضور بیش از نصف کل اعضا رسمیت یافته و تصمیمات با رأی حداقل سه نفر اتخاذ می­‌شود.

تبصره 4

اداره­‌ی جلسات، ثبت و نگهداری صورت جلسات و سایر اوراق لازم به‌ عهده­‌ی منشی و انجام مکاتبات مربوطه، پیگیری امور اداری و اجرایی به­‌عهده‌­ی دبیر هیئت امنا است.

تبصره 5

در صورت انصراف یا عدم شرکت هر عضو هیئت امنا در دو جلسه‌­ی متوالی یا سه جلسه‌­ی متناوب، رئیس انجمن براساس گزارش دبیر هیئت امنا و با مشورت سایر اعضای هیئت امنا و تأیید هیئت مدیره می­‌تواند نسبت به جایگزینی عضو مذکور اقدام نماید.

ماده 3: وظایف هیئت امنا

3-1 تدوین معیارها، فرایند داوری و نظارت بر اهدای جایزه.

3-2 تلاش برای تقویت منابع مالی به­‌ منظور تأمین هزینه‌­ها، از طریق ارتباط با اشخاص حقیقی و حقوقی و ترغیب آنان برای کمک به تداوم و اعتلای سطح اعطای جایزه.

3-3  تصمیم‌­گیری در مورد قبول هدایا.

3-4  تعیین نوع، میزان و نحوه‌­ی اعطای جایزه.

3-5  تدوین و تصویب فرم‌­ها، امتیاز­بندی­‌ها و دستورالعمل­‌های مربوطه.

3-6 ارائه گزارش، شامل فرایند انتخاب برندگان جایزه و برآورد هزینه‌­ها، به هیئت مدیره جهت اطلاع.

3-7  هماهنگی با کمیته­‌ی برگزاری کنفرانس یا سمینار برای برگزاری شایسته‌­ی مراسم اعطای جایزه.

3-8  انجام اقدام­‌های لازم جهت فراخوان عمومی به شرکت کنندگان در کنفرانس یا سمینار براساس دستورالعمل­‌های مربوط به بند 3-5.

3-9  تدوین دستورالعمل‌های اجرایی و ارسال به هیئت مدیره برای تأیید. 

3-10 پیشنهاد مواردی که در این آیین­‌نامه دیده نشده به هیئت مدیره برای بررسی و تائید.

ماده 4: روش انتخاب برندگان جوایز

هیئت امنا معیارها، فرم­‌ها، نحوه امتیازبندی‌­ها و دستورالعمل­‌های موضوع بندهای 3-1، 3-4 و 3-5  را در راستای بند 3-7 حداقل دو ماه قبل از برگزاری کنفرانس در اختیار هیئت مدیره و کمیته­‌ی برگزاری کنفرانس یا سمینار قرار می­دهد.

ماده 5: منابع و امور مالی

5-1 دو حساب ویژه­‌ی بلندمدت با سرمایه­‌ی اولیه 200/000/000 ریال و کوتاه مدت به مبلغ اولیه 100/000ریال نزد بانک ملی ایران شعبه خیابان دکتر فاطمی کد شعبه 731  به نام انجمن افتتاح شده‌­اند که به "جایزه­‌ی دکتر محمدرضا مشکانی" اختصاص دارند. برداشت از این حساب­‌ها تنها براساس مفاد این آیین­‌نامه مجاز است. مجموع مبالغی که به­‌ منظور اعطای هر جایزه هزینه می­‌شود، نباید از 85% سود دو ساله منتهی به کنفرانس آمار تجاوز کند.

5-2 هزینه­‌های مترتب بر اعطای جایزه توسط دبیر هیئت امنا به هیئت مدیره گزارش می­‌شود. هیئت امنا پس از کسب مجوز از هیئت مدیره، مبلغ مصوب جایزه را هزینه می­‌کند.

تبصره 6

در ترازنامه مالی که هر دو سال یکبار به مجمع عمومی انجمن ارائه می­‌شود، صورت­حساب شامل بدهکاری، بستانکاری و موجودی این دو حساب با ذکر نام جایزه به تفکیک، توسط خزانه‌­دار انجمن، ارائه می­‌شود.

ماده 6:

هرگونه تغییر در مفاد این آیین­‌نامه، با تصویب هیئت مدیره انجام و متن آن در خبرنامه­‌ی انجمن درج می­‌شود.

ماده 7:

 این‌آیین­‌نامه‌ در شش ماده و شش تبصره در نشست مورخ 28/01/1393 به تصویب هیئت مدیره رسید و از زمان تصویب لازم الاجرا است.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 4551 بار   |   دفعات چاپ: 307 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن آمار ایران Iranian statistical society
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 3796