[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: رویدادها آیین نامه‌ها نشریات انجمن عضویت پیوندها اعضای حقوقی انجمن برقراری ارتباط ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
رویدادها::
آیین نامه ها::
نشریات انجمن::
عضویت ::
پیوندها::
اعضای حقوقی انجمن::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
ویژه‌ نمایندگان انجمن::
انتخابات::
::

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: آئین نامه جایزه دکتر مشکانی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۱۴ | 

آیین‌­نامه جایزه­‌ی دکتر محمدرضا مشکانی

 مقدمه

به منظور تجلیل از جایگاه علمی و فرهنگی دکتر محمدرضا مشکانی و قدردانی از زحمات او که عمری را صرف ایجاد دوره‌­های تحصیلات تکمیلی و برنامه­‌ریزی آمار نموده‌­اند و در امر آموزش، پژوهش و تربیت نیروهای متخصص آماری تلاش‌­های وافری داشته‌­اند. به­‌علاوه ترجمه، تألیف و ویراستاری چندین کتاب ارزشمند علمی آماری را به­ عهده داشته‌­اند و نیز به پاسداشت خدمات ویژه‌­ی ایشان در تأسیس انجمن آمار ایران، ریاست انجمن، عضویت در هیئت­‌ تحریریه های و داوری مجلات ادواری انجمن، انجمن آمار ایران جایزه‌­ای را به­‌نام جایزه­‌ی دکتر محمدرضا مشکانی اهدا می­‌کند. این جایزه که هر سال در مراسم اختتامیه کنفرانس آمار ایران و سمینار آمار و احتمال و فرایندهای تصادفی اهدا می­‌شود، به حداکثر دو نفر از بهترین ارائه­‌کنندگان پوستر و یکی از بهترین سخنرانی‌­ها تعلق می‌­گیرد. تعیین افراد برگزیده برای دریافت این جایزه توسط هیئت امنایی انجام خواهد شد که زیر نظر انجمن آمار ایران و مطابق آیین­‌نامه زیر انتخاب خواهند شد. سرمایه‌­ی اولیه­‌ی این جایزه از محل کمک­‌های به انجمن آمار تأمین شده است. جهت اختصار در این آیین­‌نامه انجمن آمار ایران "انجمن"، هیئت مدیره­‌ی انجمن آمار "هیئت مدیره" و هیئت امنا جایزه "هیئت امنا" نامیده می­‌شوند.

ماده 1: هدف

به­‌ منظور تجلیل از متخصصین رشته­‌ی آمار که فعالیت‌­های بارزی در ارائه­‌ی بهترین پوستر یا سخنرانی در کنفرانس آمار یا سمینار احتمال و فرایندهای تصادفی داشته­‌اند، انجمن آمار ایران جایزه‌­ای با عنوان "جایزه‌­ی دکتر محمدرضا مشکانی" به افراد منتخب اعطا می‌­کند.

ماده2: هیئت اُمنا

هیئت امنا، مرکب از خزانه‌­دار انجمن و چهار نفر از اعضای پیوسته انجمن برای یک دوره­‌ی سه ساله، توسط هیئت مدیره انتخاب می­‌شود.

تبصره 1

از دوره دوم به بعد، حداقل دو نفر از اعضای منتخب از میان هیئت امنای دوره قبل انتخاب می­‌شوند. یک فرد نمی­‌تواند بیش از دو دوره متوالی، عضو هیئت امنا باشد.

تبصره 2

هیئت امنا در نخستین نشست خود که به دعوت رئیس انجمن آمار ایران تشکیل می­‌شود، یکی از اعضا را به‌ ­عنوان دبیر و فرد دیگری را به­‌ عنوان منشی هیئت انتخاب می‌­کند.

تبصره 3

جلسات هیئت امنا با حضور بیش از نصف کل اعضا رسمیت یافته و تصمیمات با رأی حداقل سه نفر اتخاذ می­‌شود.

تبصره 4

اداره­‌ی جلسات، ثبت و نگهداری صورت جلسات و سایر اوراق لازم به‌ عهده­‌ی منشی و انجام مکاتبات مربوطه، پیگیری امور اداری و اجرایی به­‌عهده‌­ی دبیر هیئت امنا است.

تبصره 5

در صورت انصراف یا عدم شرکت هر عضو هیئت امنا در دو جلسه‌­ی متوالی یا سه جلسه‌­ی متناوب، رئیس انجمن براساس گزارش دبیر هیئت امنا و با مشورت سایر اعضای هیئت امنا و تأیید هیئت مدیره می­‌تواند نسبت به جایگزینی عضو مذکور اقدام نماید.

ماده 3: وظایف هیئت امنا

3-1 تدوین معیارها، فرایند داوری و نظارت بر اهدای جایزه.

3-2 تلاش برای تقویت منابع مالی به­‌ منظور تأمین هزینه‌­ها، از طریق ارتباط با اشخاص حقیقی و حقوقی و ترغیب آنان برای کمک به تداوم و اعتلای سطح اعطای جایزه.

3-3  تصمیم‌­گیری در مورد قبول هدایا.

3-4  تعیین نوع، میزان و نحوه‌­ی اعطای جایزه.

3-5  تدوین و تصویب فرم‌­ها، امتیاز­بندی­‌ها و دستورالعمل­‌های مربوطه.

3-6 ارائه گزارش، شامل فرایند انتخاب برندگان جایزه و برآورد هزینه‌­ها، به هیئت مدیره جهت اطلاع.

3-7  هماهنگی با کمیته­‌ی برگزاری کنفرانس یا سمینار برای برگزاری شایسته‌­ی مراسم اعطای جایزه.

3-8  انجام اقدام­‌های لازم جهت فراخوان عمومی به شرکت کنندگان در کنفرانس یا سمینار براساس دستورالعمل­‌های مربوط به بند 3-5.

3-9  تدوین دستورالعمل‌های اجرایی و ارسال به هیئت مدیره برای تأیید. 

3-10 پیشنهاد مواردی که در این آیین­‌نامه دیده نشده به هیئت مدیره برای بررسی و تائید.

ماده 4: روش انتخاب برندگان جوایز

هیئت امنا معیارها، فرم­‌ها، نحوه امتیازبندی‌­ها و دستورالعمل­‌های موضوع بندهای 3-1، 3-4 و 3-5  را در راستای بند 3-7 حداقل دو ماه قبل از برگزاری کنفرانس در اختیار هیئت مدیره و کمیته­‌ی برگزاری کنفرانس یا سمینار قرار می­دهد.

ماده 5: منابع و امور مالی

5-1 دو حساب ویژه­‌ی بلندمدت با سرمایه­‌ی اولیه 200/000/000 ریال و کوتاه مدت به مبلغ اولیه 100/000ریال نزد بانک ملی ایران شعبه خیابان دکتر فاطمی کد شعبه 731  به نام انجمن افتتاح شده‌­اند که به "جایزه­‌ی دکتر محمدرضا مشکانی" اختصاص دارند. برداشت از این حساب­‌ها تنها براساس مفاد این آیین­‌نامه مجاز است. مجموع مبالغی که به­‌ منظور اعطای هر جایزه هزینه می­‌شود، نباید از 85% سود دو ساله منتهی به کنفرانس آمار تجاوز کند.

5-2 هزینه­‌های مترتب بر اعطای جایزه توسط دبیر هیئت امنا به هیئت مدیره گزارش می­‌شود. هیئت امنا پس از کسب مجوز از هیئت مدیره، مبلغ مصوب جایزه را هزینه می­‌کند.

تبصره 6

در ترازنامه مالی که هر دو سال یکبار به مجمع عمومی انجمن ارائه می­‌شود، صورت­حساب شامل بدهکاری، بستانکاری و موجودی این دو حساب با ذکر نام جایزه به تفکیک، توسط خزانه‌­دار انجمن، ارائه می­‌شود.

ماده 6:

هرگونه تغییر در مفاد این آیین­‌نامه، با تصویب هیئت مدیره انجام و متن آن در خبرنامه­‌ی انجمن درج می­‌شود.

ماده 7:

 این‌آیین­‌نامه‌ در شش ماده و شش تبصره در نشست مورخ 28/01/1393 به تصویب هیئت مدیره رسید و از زمان تصویب لازم الاجرا است.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 3914 بار   |   دفعات چاپ: 269 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن آمار ایران Iranian statistical society
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 3705