[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: رویدادها آیین نامه‌ها نشریات انجمن عضویت پیوندها اعضای حقوقی انجمن برقراری ارتباط ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
رویدادها::
آیین نامه ها::
نشریات انجمن::
عضویت ::
پیوندها::
اعضای حقوقی انجمن::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
ویژه‌ نمایندگان انجمن::
انتخابات::
::

AWT IMAGE

جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: آئین نامه جایزه دکتر بزرگ نیا ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۹/۱۴ | 

آیین‌‏نامه­‌ی جایزه‌­ی دکتر بزرگ‌­نیا

 مقدمه

به منظور تجلیل از جایگاه علمی و فرهنگی دکتر ابوالقاسم بزرگ­‌نیا و قدردانی از زحمات ایشان که عمری را صرف آموزش، پژوهش و تربیت نیروهای متخصص آماری نموده ، به­‌علاوه ترجمه و تألیف چندین کتاب ارزشمند علمی آماری را به­ عهده داشته‌­اند و نیز به پاسداشت خدمات ویژه­ی پژوهشی ایشان و همکاری و عضویت نامبرده در برگزاری همایش ها و داوری مقالات مجلات ادواری و مقالات همایش­‌های انجمن آمار ایران جایزه­‌ای را به ­نام جایزه‌­ی دکتر ابوالقاسم بزرگ‌­نیا ایجاد می­‌نماید. این جایزه به منظور  تشویق همکاران برای داوری دقیق و به موقع  مقالات مجلات ادواری و همایش­‌های آماری و در نتیجه بالا بردن کیفی و کمی مقالات هر سال به یک نفر از داوران فعال و برتر هر مجله ادواری و یک نفر از داوران فعال و برتر مقالات همایش­‌ها ، در مراسم اختتامیه­‌ی همایش آن سال اهدا می­شود. تعیین افراد برگزیده برای دریافت این جایزه توسط هیئت امنایی انجام خواهد شد که زیر نظر انجمن آمار ایران و مطابق آیین­‌نامه زیر انتخاب خواهند شد. سرمایه­‌ی اولیه­‌ی این جایزه از محل کمک‌­های دانشگاه فردوسی مشهد تأمین شده است. جهت اختصار در این آیین­‌نامه انجمن آمار ایران انجمن، هیئت مدیره‌­ی انجمن آمار هیئت مدیره و هیئت امنا جایزه هیئت امنا نامیده می­‌شوند.

ماده 1: هدف

به­‌منظور تجلیل از متخصصین رشته­‌ی آمار که همکاری بارزی در داوری مقالات نشریات انجمن و یا مقالات کنفرانس آمار یا سمینار احتمال و فرایندهای تصادفی داشته‌­اند، انجمن آمار ایران جایزه‌­ای با عنوان "جایزه­‌ی دکتر ابوالقاسم بزرگ­‌نیا" به افراد منتخب اعطا می­‌کند.

ماده2: هیئت اُمنا

هیئت امنا، مرکب از خزانه­‌دار انجمن و 3 نفر از اعضای پیوسته انجمن است که برای یک دوره 3 ساله توسط هیئت مدیره­ انتخاب می­‌شوند.

تبصره 1

از دوره­‌ی دوم به بعد، حداقل دو نفر از اعضای منتخب از میان هیئت امنای دوره­‌ی قبل انتخاب می­‌شوند. یک فرد نمی­‌تواند بیش از دو دوره­‌ی متوالی عضو هیئت امنا باشد.

تبصره 2

هیئت امنا در نخستین نشست خود که به دعوت رئیس انجمن آمار ایران تشکیل می‌­شود، یکی از اعضا را به‌ ­عنوان دبیر و فرد دیگری را به­‌ عنوان منشی هیئت انتخاب می­‌کند.

تبصره 3

جلسات هیئت امنا با حضور بیش از نصف کل اعضا رسمیت یافته و تصمیمات با رأی حداقل 3 نفر اتخاذ می­‌شود.

تبصره 4

اداره­‌ی جلسات، ثبت و نگهداری صورت جلسات و سایر اوراق لازم به‌ عهده‌ی منشی و انجام مکاتبات مربوطه، پیگیری امور اداری و اجرایی به­‌ عهده­‌ی دبیر هیئت امنا است.

تبصره 5

در صورت انصراف یا عدم شرکت هر عضو هیئت امنا در دو جلسه­‌ی متوالی یا سه جلسه­‌ی متناوب، رئیس انجمن براساس گزارش دبیر هیئت امنا و با مشورت سایر اعضای هیئت امنا و تأیید هیئت مدیره می‌­تواند نسبت به جایگزینی عضو مذکور اقدام نماید.

تبصره 6

هیئت امنا هنگام تصمیم­‌گیری می­تواند به گونه‌­ای مقتضی نظرات و پیشنهادهای کمیته­‌ی انتشارات انجمن و دبیر کمیته­‌ی علمی همایش وقت را استعلام نماید.

ماده 3: وظایف هیئت امنا

3-1 تدوین معیارها، فرایند داوری و نظارت بر اهدای جایزه.

3-2 تلاش برای تقویت منابع مالی به‌ ­منظور تأمین هزینه‌­ها، از طریق ارتباط با اشخاص حقیقی و حقوقی و ترغیب آنان برای کمک به تداوم و اعتلای سطح اعطای جایزه.

3-3  تصمیم­‌گیری در مورد قبول هدایا.

3-4  تعیین نوع، میزان و نحوه‌­ی اعطای جایزه.

3-5  تدوین و تصویب فرم­‌ها، امتیاز­بندی­‌ها و دستورالعمل‌­های مربوطه.

3-6 ارائه­‌ی گزارش، شامل فرایند انتخاب برندگان جایزه و برآورد هزینه­‌ها، به هیئت مدیره جهت اطلاع.

3-7  هماهنگی با کمیته­‌ی برگزاری کنفرانس یا سمینار برای برگزاری شایسته­‌ی مراسم اعطای جایزه.

3-8  انجام اقدام­‌های لازم جهت اطلاع‌­رسانی و تبلیغات لازم در خبرنامه برای جهت­‌دهی داوری مطمئن، دقیق و به موقع داوران.

3-9  تدوین دستورالعمل‌­های اجرایی و ارسال به هیئت مدیره برای تأیید. 

3-10 پیشنهاد مواردی که در این آیین­‌نامه دیده نشده به هیئت مدیره برای بررسی و تأیید.

ماده 4: روش انتخاب برندگان جوایز

هیئت امنا معیارها، فرم‌­ها، نحوه امتیازبندی‌­ها و دستورالعمل­‌های موضوع بندهای 3-1، 3-4 و 3-5  را در راستای بند 3-7 حداقل یک ماه قبل از برگزاری همایش سال جایزه آماده و نسبت به انتخاب داوران برگزیده و معرفی آنان به هیئت مدیره­‌ی انجمن و کمیته‌­ی برگزاری کنفرانس یا سمینار اقدام می‌­نماید.

ماده 5: منابع و امور مالی

5-1 دو حساب ویژه­‌ی بلندمدت با سرمایه­ی اولیه 200/000/000 ریال و کوتاه مدت به مبلغ اولیه 100/000ریال نزد بانک ملی ایران شعبه خیابان دکتر فاطمی کد شعبه 731 به نام انجمن افتتاح شده­‌اند که به "جایزه­‌ی دکتر بزرگ­نیا" اختصاص دارند. برداشت از این حساب­‌ها تنها براساس مفاد این آیین­‌نامه مجاز است. مجموع مبالغی که به­ منظور اعطای هر جایزه هزینه می­‌شود، نباید از 85% سود سالانه حساب منتهی به سال جایزه تجاوز کند.

5-2 هزینه­‌های مترتب بر اعطای جایزه توسط دبیر هیئت امنا به هیئت مدیره گزارش می­‌شود. هیئت امنا پس از کسب مجوز از هیئت مدیره، مبلغ مصوب جایزه را هزینه می­‌کند.

تبصره 7

در ترازنامه مالی که هر دو سال یکبار به مجمع عمومی انجمن ارائه می­‌شود، صورت­حساب شامل بدهکاری، بستانکاری و موجودی این دو حساب با ذکر نام جایزه به تفکیک، توسط خزانه‌­دار انجمن، ارائه می­‌شود.

ماده 6:

  هرگونه تغییر در مفاد این آیین­‌نامه، با تصویب هیئت مدیره انجام و درج متن آن در خبرنامه‌­ی انجمن امکان پذیر می باشد.

ماده 7: این‌آیین­‌نامه‌ در شش ماده و پنج تبصره در نشست مورخ 1393/03/01 به تصویب هیئت مدیره رسید و از زمان تصویب لازم الاجرا است.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
دفعات مشاهده: 3855 بار   |   دفعات چاپ: 265 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن آمار ایران Iranian statistical society
Persian site map - English site map - Created in 0.18 seconds with 44 queries by YEKTAWEB 3705